Aerobicról

1968. Az aerobic ötlete és elnevezése először Dr. Kenneth Cooper-ben fogalmazódik meg. Az aerobicot a NASA űrhajósainak felkészítésénél alkalmazták. 1969. Jacki Sorensen Kenneth Cooper – rel együtt dolgozva létrehozza az aerobic mozgásanyagát, amely a fitness edzésmódszer alapja lett. 1979. Jane Fonda amerikai színésznő elkezdi népszerűsíteni az aerobicot. A mai fitness aerobic tehát nem csak az állóképesség fejlesztését, hanem a helyes testtartásban részt vevő főbb izomcsoportok erejének növelését, nyújtását, valamint a mozgáskoordináció tudatos fejlesztését is megcélozza. Az új életformának szerencsére már hazánkban is vannak követői. Kezd nálunk is „divatba” jönni a sportos külső, a jó megjelenés, a pozitív életszemléletet sugárzó embertípus. Értékké válik a helyes életvitel, a korszerű táplálkozás, a rendszeres testgyakorlás, az egészség.

Pár szóban magamról!

Fitnesznap- Minden nap
SEGÍTEK ,HOGY ÚJRA FORMÁBA HOZD MAGAD!
Benigni Ildikónak hívnak.
Gyermekkorom óta sportolok, ezért az életem részévé vált a rendszeres testmozgás. 18 éves korom óta aerobicozom 18 éve. A Semmelweis Egyetem TF Sport oktatói képzését Aerobic sportágban sikeresen elvégeztem, majd több továbbképzésen is részt vettem. Családanyaként számomra fontos az egészségem, fittségem, kondícióm megtartása. A közös mozgás örömét szeretném átadni a vendégeimnek. Mindenkit szeretettel várok, aki szeretne csinosabb, és boldogabb lenni, hiszen a sporttal nem csak a testünket, hanem a lelkünket is edzhetjük. Sporttal kapcsolatos iskolák:

-Semmelweis Egyetem (TF) -Aerobic oktató szak.
-IWI Oktatási Központ, Fitline-Education. - Pilates Oktatói továbbképzés.
-R-Med kft. Fit-ball a Fitnessben -Fit-ball Top Trainer továbbképzés.
-ZUMBA Basic 1. Nemzetközi Zumba Oktatói továbbképzés.
-SPINNING INSTUKTOR-Jonny G.
-BOOT CAMP TRAINER COURSE
-WALKenergie OKTATÓ
-AQUA FITNESS OKTATÓ

2013. január 17., csütörtök

KÉZÁPOLÁS TÉLEN


  Kézápolás télen

Vitathatatlan, hogy kezünk mindig kéznél van, akarom mondani szem előtt. Sokat elárul a kézfej finom, vékony bőre és körmünk állapota rólunk. Ezért különösen fontos, hogy a téli hideggel szemben, ne csak arcbőrünket, hajunkat ápoljuk megfelelően, de kezünkre is jobban odafigyeljünk. Mégis sokan nem tesznek semmit kezük védelme érdekében, általában utólag kapkodunk kétségbe esve, hogy mit is kezdhetnénk kiszáradt, kirepedezett kezünkkel.

Megelőzés és hidratálás, két kulcsfontosságú tényező

A megelőzést kezdjük két egyszerű, bár gyakran elfelejtett vagy egyszerűen csak figyelmen kívül hagyott teendővel.  

Figyeljünk oda, hogy soha ne menjünk ki a hidegre vizes, de még nedves kézzel sem. Főleg nagy hidegben a kéz bőrének kis pólusaiban maradt víz pillanatok alatt megfagy és roncsolja a bőrt. Tehát mindig alaposan töröljük szárazra kezünket. 

Fontos, és nem csak télen, hogy mosogatáshoz, nagytakarításhoz (főleg ha klór és egyéb maróhatású vegyszert használunk) ne kezdjünk gumikesztyű nélkül. Ezek a vegyszerek nagymértékben károsíthatják kezünk, körmünk felszínét, és ha még a kinti fagyokat is hozzávesszük, komoly károsodást tud okozni, akár ekcémához is vezethet. A gumikesztyű használata előtt célszerű egy kis hintőport beleszórni és kezünket teljesen szárazra törölve felhúzni az, ezzel az apró trükkel elkerülhetjük kezünk befülledését.



Tudtad, hogy a férfiak egy része kezedet nézi meg először? Nem mindegy tehát, hogy hogy néz ki. Néhány trükk
segítségével egészséges és szép kezekre tehetsz szert. Ha már felhagytunk a földműves élettel, amivel semmi gond,
csak nem az ápolt kezek barátja, és a takarításnál is odafigyelünk, akkor olyan nagy energiát nem kell a kézápolásba fektetni.
Mindannyian kerülünk olyan helyzetekbe, amikor veszélynek tesszük ki kezünk egyébként is érzékeny bőrét.

 Elég, ha átülteted néhány virágodat, kitakarítod a fürdőszobát, vagy egyszerűen csak elmosogatsz. 

A háztartásban használatos mosogató- és tisztítószerek ugyanis a gyártók minden jóakaratának ellenére sem tudják megkülönböztetni az edényeken és a csempén található zsiradékot, valamint a kezünket védő saját védőréteget. Ugyanis a kéz bőrét is vékony zsírréteg védi a behatásoktól.

De a szél, a hideg vagy az erős napsütés, a gyakori kézmosás és az ehhez használt szappan sem tesznek jót. A szél és a hideg ellen is használjunk mindig kesztyût, a kézmosáshoz pedig válasszunk ápoló, hidratáló összetevőket tartalmazó szappant.

 


Nincsenek megjegyzések: